Snel Zoeken

   
 
start
stop
GroenLinks.nl
Nieuws in RSS formaat.
  • Ledenreferendum Jolande Sap en Tofik Dibi

    De leden van GroenLinks mogen via een digitaal referendum kiezen tussen Jolande Sap en Tofik Dibi, heeft het Partijbestuur van GroenLinks vrijdagavond besloten. Nadat de geschillencommissie vandaag een bezwaar van Tofik Dibi gegrond verklaarde, is hij nu ook formeel één van de twee kandidaat-lijsttrekkers. Komende week debatteren Jolande Sap en Tofik Dibi in drie lijsttrekkersdebatten, eind mei kunnen de 27.000 leden kiezen. De uitslag wordt uiterlijk 6 juni bekend.

    lees verder

  • Stabielere euro vergt verdere Europese maatregelen

    Om de stabiliteit van de euro te verbeteren zijn vergaande Europese maatregelen nodig. Met voorstellen die het Europees toezicht op overheidsfinanciën verbeteren en het economisch herstel bevorderen, zette de commissie Economische Zaken van het Europarlement daarin verdere stappen. GroenLinks-Europarlementariër Bas Eickhout stemde in met de voorstellen.

    lees verder

  • Handen af van het spoorbudget

    GroenLinks vindt de discussies over de reorganisatie van de spoorsector de aandacht afleiden van het werkelijke probleem: een minister die geen belangstelling lijkt te hebben voor de toekomst van het spoor en zelfs een greep in de kas doet uit de onderhoudspot om tegenvallers bij wegprojecten weg te werken.

    lees verder

Lid worden

pvda groenlinks

Home Ledenbrief Digibrief 12

Digibrief 12

Digibrief 12
Zware dossiers op komst
De nieuwe coalitie heeft sinds de verkiezingen de eerste horden samen genomen. Bij de begrotingsbehandeling kozen verschillende partijen soms een eigen weg. Zo heeft PvdA/GroenLinks eigen accenten gezet met amendementen over  duurzame onkruidbestrijding en het stimuleren van de fiets. Balans nam een voorschot op de discussie over een school in In Goede Aarde met een motie.  Maar al met al waren we het eens over de grote lijnen. De komende maanden komen er echter nog wel een aantal zware dossiers voorbij, waar we ook gezamenlijk uit moeten zien te komen.
Voor de verkiezingen zijn er door de verschillende partijen in de coalitie stellingen betrokken op een aantal onderwerpen en soms ook tegenovergestelde stellingen. De komende maanden komt een aantal van die dossiers in de gemeenteraad aan de orde.
Zo zal rond februari de raad een standpunt in moeten nemen over de verdeling van basisscholen in onze gemeente. Met name de vraag of een eventuele basisschool in de wijk Munsel/In Goede Aarde al dan niet ten koste gaat van de bestaande scholen speelt daarbij een belangrijke rol.


En in de maanden die daarop volgen, komen aan de orde: parkeren in Centrum-West, de structuurvisie, het vervolg van de discussie over de grootschalige infrastructuur, wat te doen met het terrein van de Kleine Aarde. Allemaal dossiers waar de coalitiepartijen indringend over moeten praten om samen de goede besluiten te kunnen nemen. De eerste lakmoesproef van de begroting hebben we doorstaan. Nu komt het erop aan dat we de goede besluiten gaan nemen in de andere zware dossiers.
En als we daarvan bekomen zijn, dan wachten ons nog de effecten van het beleid van het nieuwe kabinet. Met name in de sociale zekerheid zullen keuzes gemaakt moeten worden. Al met al dus “never a dull moment” en grote opgaven voor onze wethouder en onze fractie. Ik wens iedereen veel wijsheid toe de komende tijd: we hoeven ons niet te vervelen onder de kerstboom.
Anton van Aert, wethouder
Het is weer spannend en verrassend in de politiek.
Nu de PvdA/GroenLinks deelneemt aan een coalitie waarin zulke verschillende partijen zitten, kun je wel stellen dat het heel interessant is in de gemeenteraad.  Moties over uitbreiding van het budget ten behoeve van fietsbeleid, zonnig parkmanagement en hondenpoep zijn met behulp van de C95 en de voltallige oppositie aangenomen. Dat kun je gerust een verrassend gevolg noemen van de nieuwe verhoudingen in het dualisme , en de voordelen van openheid en overleg  tussen de fractievoorzitters  van de coalitie. We kunnen achteraf wel stellen dat deze aanpak niet vier jaar gecontinueerd zal worden. Dat zou ook niet goed zijn en de verhoudingen te veel onder druk zetten.
Politiek is nu eenmaal geven en nemen.
Anton kondigt het in zijn  stuk al aan, er is genoeg te doen en en komen belangrijke besluiten aan.
Ook de komende maand zijn de agenda van alle drie de commissies interessant met punten als: medegebruik schoolgebouwen en het aanvalsplan laaggeletterdheid in maatschappelijke zaken, in ruimtelijke zaken staat de TALK variantenstudie ter discussie (gaat over Kalksheuvel en de Keulse Baan), maar ook de nota van uitgangspunten structuurvisie Boxtel en het Alders advies over Eindhoven Airport. In Bestuurlijke zaken is de nieuwe algemene subsidieverordening aan de orde en de verordening winkeltijden Boxtel.
Donderdag 2 december is hebben we om 20.00 uur het Groot Fractie Beraad in het gemeentehuis Boxtel. Belangstellenden zijn meer dan welkom, het is belangrijk om met hun de basis te verbreden.
Tossy de Man-Pollmann, fractievoorzitter.
IMPRESSIE PROVINCIALE LEDENVERGADERING GROENLINKS   -
–  TILBURG, 28 NOVEMBER 2010  -
Voor mijn doen vroeg op, afgelopen zaterdagmorgen. Buiten glibberig, dus trein gemist. Slechte start dus van een verder interessante dag.
De Provinciale Ledenvergadering van GroenLinks werd gehouden in het Natuurmuseum, recht tegenover het station in Tilburg. Voor Boxtel dus prima te bereiken.

Maar ik was te laat, dus ze waren al een flink eind gevorderd met het taaie gedeelte van de vergadering zoals diverse verslagen en terugkoppelingen, het benoemen van onze Boxtelse Huibert Boer in de partijraad, en de begroting. Het werd net wat interessanter want de amendementen op het verkiezingsprogramma werden behandeld.

Zomaar wat goede punten, die door amendementen werden aangescherpt, zijn het behoud van spoorverbindingen, verbeteringen van lijnen met het buitenland, zoals naar Lommel. De vreemde zinsnede uit het vorige programma dat elektrisch autovervoer bevorderd moet worden is veranderd in: het bevorderen van duurzaam vervoer waarbij ook gedacht kan worden aan auto’s op duurzaam opgewekte elektriciteit. (of zoiets). Er gaat nog een redactiecommissie overheen dus het zal wel iets aantrekkelijker worden geformuleerd. Weg met de mega-stallen, maar dat wisten we al. En we willen een tram.

Na de lunch kwam de lijstvolgorde aan bod. Zittend fractievoorzitter Johan Martens (wonend in Biezemortel en behorend bij onze Boxtelse GroenLinks afdeling) was door de kandidatencommissie op plaats 11 gezet. Met argumenten die volgens de leden onterecht waren want hij kandideerde zich vanaf plaats 3 en werd op de vierde plaats gekozen: Proficiat Johan! Hij volgde in de vorige termijn tussentijds Hetty Tindemans op, die wethouder is geworden, dus hij ambieerde dat fractievoorzitterschap niet echt. Dat neemt niet weg dat hij een goed Statenlid is met veel kennis van de agrarische sector. Terecht dus dat hij op 4 staat. Onze plaatsgenoten Jan Juffermans, Huibert Boer en ikzelf staan ook op de lijst op niet-verkiesbare plaatsen. Jan op de centrumlijst op plaats 13 voor heel Brabant en Huibert en ik op de Oost-Brabantlijst op resp. 19 en 24.

We hebben als GroenLinks een primeur: De jongste provinciale lijsttrekker ooit: Paul Smeulders uit Helmond is pas 23. Hij zit al 5 jaar in de Provinciale Staten als commissielid, heeft een enthousiaste uitstraling en weet zichzelf aardig te verkopen. De eerst tien leden, die allen hebben aangegeven een steun te willen zijn voor de gekozenen, bestaat voor een groot deel uit jonge frisse typen. Joris den Ouden uit Goirle is piepjong en studeert nog. Hagar Roijackers en Annemiek Langenhoff staan op 5 en op 7. Dit zijn jonge professionals. Annemiek bij ons in Boxtel als hoofd Ruimtelijke Zaken. Op nummer 3 staat Theo Bouwman uit Eindhoven. Dit is een ouwe getrouwe, die zelfs al in het Europees Parlement heeft gezeten. Kortom een stevige lijst en zeer hoopgevend voor de toekomst door de vele jonge kandidaten.

De Campagnecommissie heeft een eigen Brabantse campagnelijn ontwikkeld. Inclusief 3 D-brilletje. Ben zeer benieuwd hoe dat eruit gaat zien. Speerpunten zijn: Weg met de Megastallen (leefbaar platteland met veel natuur), Economie en Openbaar Vervoer.

En last but not least, we gaan een lijstverbinding aan met de PvdA. Bovendien heeft de voorzitter het groene licht om samen met de PvdA ook te onderhandelen met D’66.

Kortom hier gaan we meer van horen.

1-12-2010
Marianne Juffermans

Slotmanifestatie van De Klein Aarde.
Onder veel belangstelling sloot op 28 november de Kleine Aarde met een fakkeloptocht naar van de Zonnegolven haar deuren. Het vuur werd overgedragen aan de kinderen onder het motto dat we de aarde slechts geleend hebben en dat die aan hun toebehoort. De arme kleintjes staan voor een behoorlijke taak en het blijft dus zaak dat wij een inspirerend voorbeeld blijven geven. Wij hebben de mogelijkheden en middelen. Het is te hopen dat de bolwoning naar het Openluchtmuseum kan, dan blijft die ook in de belangstelling staan.

 

PvdA Weblog
Moet er in Boxtel als proef naar schaliegas geboord worden?